KALENDARZ 2017 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KALENDARZ 2017

KALENDARIUM JUBILATE DEO

31 grudnia - Niedziela św. Rodziny, śpiewamy na mszy o g. 10.30 (próba o 9.30): Gdy śliczna Panna, Resonet in laudibus, Zaśpiewam Jezuskowi i Chrystus Pan się narodził.

30 grudnia - próba

26 grudnia. Śpiewamy na mszy o g. 10.30 (próba o 9.30):Alleluja. Chwalmy Pana, Anioł pasterzom mówił (opr. AŁ), Pieśń o Narodzeniu Pańskim (z potrójnym wstępem:), Jezusek czuwa i po mszy Hej, bracia. Towarzyszyła nam po raz drugi s. Małgorzata.

24 grudnia. Próba o g. 22.45. Jest dobry skład i dobre przeczucia. Śpiewamy: Cicha noc, Alleluja. Chwalmy Pana, Hej, bracia, My też pastuszkowie i Chrystus Pan się narodził (w czasie dzielenia sie przez wszystkich opłatkiem), a w czasie Pasterki Święta Panienka (solo IG), Stała nam się nowina i Jezus przyszedł na ten świat. Jest bardzo dobre brzmienie, wzbogacone wiolonczelą s. Małgorzaty i świetna atmosfera.

22 grudnia - próba w bazylice, ostatnia, w tym roku wzbogacona obecnością s. Małgorzaty i jej wiolonczeli.
Kolędy na Pasterkę: Alleluja. Chwalmy Pana, Cicha noc, My też pastuszkowie, Hej, bracia, Stała nam się nowina, Święta Panienka, Chrystus Pan się narodził, Jezusek czuwa i Jezus przyszedł na świat.

14, 15 i 16 grudnia - dopracowujemy repertuar na Pasterkę i 26 grudnia.

Rok zbliża się szybkimi krokami ku końcowi, zaczynamy przygodę z kolędami i im poświęcamy grudniowe próby 1,2,8 i 9 grudnia. Wkrótce pełen wykaz kolęd i pastorałek na najbliższy czas.

29 i 30 listopada - ćwiczymy 2 kolędy nowe prof. Nikodemowicza oraz Kołysankę MP i Leży Jezus maleńki

... 25 listopada 2017 odbył się
II Ogólnopolski Konkurs Chóralny
w Lublinie. Byliśmy tam i ...
mamy III miejsce i Brązowy Dyplom
w kat. chórów kościelnych!

25 listopada - II Ogólnopolski Konkurs Muzyki Chóralnej w Lublinie. O g. 9 wyjeżdżamy, na miejscu, czyli w Szkole Muzycznej im. Szeligowskiego rozśpiewujemy się, potem krótka próba w sali koncertowej, oddech i o 11.45 zaczynamy: Laudate Nystedt'a, Boga chwalmy, Ave verum Saint - Seans'a, Gaude Maria Virgo Gorczyckiego i Alleluja Thompsona. Uwagi zostawiam na najbliższą próbę. Wieczorem wyniki i .... mamy Brązowy Dyplom i III miejsce w kat. chórów kościelnych! Wszystkim śpiewającym dziękuję za zaangażowanie, poświęcony (szczególnie w ostatnim tygodniu) czas i świetną atmosferę.

4,10,11,17,18,23,24 listopada - przygotowania do konkursu.

21 i 27 października - co za monotonia ...:) jak tydzień temu

13 i 14 października - ćwiczymy. 6 utworów w kolejności:
Laudate Nystedt'a, Ave verum Saint - Seans'a, Alleluja Thompsona, Boga chwalmy, Gaude Maria Virgo Gorczyckiego i Szczęśliwi Gomółki.

7 października - w kameralnym składzie ćwiczymy
Laudate Nystedt'a, Szczęśliwi Gomółki, Alleluja Thompsona, Gaude Maria Virgo Gorczyckiego, Boga chwalmy i Ave verum Saint - Seans'a.

29 i 30 września - ćwiczymy
Laudate Nystedt'a, Szczęśliwi Gomółki, Alleluja Thompsona, Gaude Maria Virgo Gorczyckiego..

Szanowni Państwo,
bardzo dziękujemy za zgłoszenie na II Festiwal Muzyki Chóralnej Cantantes Lublinensis 2017.
Jednocześnie informujemy, że Państwa zgłoszenie zostało rozpatrzone przez Radę Artystyczną z wynikiem pozytywnym. W związku z tym prosimy o dopełnienie regulaminowych formalności.
W niedługim czasie otrzymają Państwo informację z propozycją Programu przesłuchań konkursowych.
Z serdecznymi lubelskimi pozdrowieniami :)

Monika Mielko-Remiszewska
     
Monika Mielko-Remiszewska
PREZES
dyrektor festiwalu
Polski Związek Chórów i Orkiestr
Oddział w Lublinie
tel. 507161888

22 września - ćwiczymy: Laudate Nystedt'a, Szczęśliwi Gomółki, Alleluja Thompsona, Ave Maria Morricone.

15 i 16 września - pierwsze próby po uroczystościach (wcześniej nie było to możliwe: 8.09 wypadał odpust z racji Narodzenia NMP, a 9.09 wieczorem modliliśmy się (raz w roku) na wzgórzu w Kęble.
Obie próby poświęciliśmy dwom utworom: Alleluja Thompsona i Ave Maria Morricone.

3 września - z niepokojem patrzymy w niebo, od piątku pogoda się zmieniła: zachmurzenie i drobna mżawka, na szczęście jest ciepło i bezwietrznie. A miało być tak pięknie .... i ... było pięknie! Humory dopisały, chórzyści również - śpiewaliśmy w 60 osobowym składzie. ) O g. 10 rozśpiewka i próba do 11.20. Przed mszą śpiewamy
WITAJ PANI ANIELSKA - pieśń ku czci Matki Bożej Kębelskiej w opr. chóralny (dyr. PT), potem ZDROWAŚ MARYJO KĘBELSKA (dyr. AŁ) i BOGA CHWALMY, POZDRAWIAJMY MARYJĘ PANNĘ ku czci MB Kębelskiej (nowość, dyr. AŁ). W międzyczasie grała orkiestra i .... siąpił deszcz. Na wejście śpiewamy z orkiestrą - GWIAZDO ŚLICZNA, WSPANIAŁA, a potem GAUDE MATER POLONIA (dyr. PT); KYRIE z Missa "Ubi caritas" A. Łaguny (dyr. AŁ), psalm - Szymon Czapik, ALLELUJA “nowe” in Es AŁ (dyr. AŁ). W czasie procesji z darami z orkiestrą śpiewamy Z DAWNA POLSKI oraz AVE MARIS STELLA Edwarda GRIEGA (dyr. AŁ).
W czasie Komunii św. śpiewamy z orkiestrą - PANIE, DOBRY JAK CHLEB I CÓŻ CI, JEZU DAMY oraz PANIS ANGELICUS FRANCKA (dyr. PT, solo Iza Grusiewicz) i BENEDICTUS SIT DEUS W.A. MOZARTA (dyr. AŁ). W chórze była koncentracja i dobre brzmienie, repertuar ambitny i mimo niełatwych warunków wykonany w tempie i energią w głosie brawo! Wielki ukłon dla dra Grusiewicza za wzorowy akompaniament.
                            

2 września - rozpoczynają się obchody 39 rocznicy koronacji Matki Bożej Kębelskiej. Dziś nie śpiewamy, natomiast chórzyści angażują się w działalność na rzecz chóru i parafii.

1 września - próba razem z chórem z Bełżyc oraz kilkoma chórzystami z lubelskiej parafii Dobrego Pasterza i dziećmi ze scholi liturgicznej.

25 sierpnia - próba - ćwiczymy repertuar na uroczystości, z p. M. Grusiewiczem

15 sierpnia - ślub naszego byłego chórzysty Bogusława Mędrka, w naszej bazylice. Śpiewamy: Nie lękajcie się, Bóg jest Miłością, Ave verum Mozarta i Żdrowaś Maryja do MB Kębelskiej.

PRZERWA WAKACYJNA

5 lipca - w 24 osobowym składzie spotykamy się już niemal tradycyjnie w zajeździe Jan, żeby wspólnie podsumować sezon, a przy okazji dobrze zjeść i się pobawić. Na początek przypominamy sobie repertuar na wrześniowe uroczystości, a po pysznym posiłku jest czas na śpiew, rozmowy i grę w bilarda i ping - pong.

30 czerwca - ostatnia w sezonie letnim próba przed przed przerwą wakacyjną. Przećwiczyliśmy cały repertuar na wrześniowe uroczystości XXXiX rocznicy koronacji Matki Bożej Kębelskiej. Przed nami jeszcze spotkanie integracyjne w lipcu

23 czerwca - próba

16 czerwca - próba

15 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Jak zawsze u nas piękna, słoneczna pogoda. Próba o g. 10 (chór i schola). Śpiewamy: Ave verum Gounoda (chór), Pan zstąpił z nieba, Msza "Ubi caritas" AŁ, Alleluja in Es AŁ, Jezusa ukrytego, Ave verum greg. (schola), Zróbcie mu miejsce, Ave verum Elgara (chór) i w czasie procesji responsoria ks. Gruberskiego. Uwagi: dobry skład (jak zawsze w większe uroczystości), ambitny repertuar (powrót do responsoriów po 3 latach) i bardzo dobre brzmienie.

14 czerwca - próba

11 czerwca - Uroczystość trócy Świętej. Próba o g. 8 rano, wraz ze scholą. ) g. 9.00 rozpoczyna się msza św. transmitowana na żywo przez lubelską telewizję. Porządek śpiewów:
Wejście:  
Ludu Kapłański (solo Wojtek Pajurek)
Kyrie z mszy "Ubi caritas" A. Łaguny (chór i schola)
Psalm - Paulina Lipczyńska
Alleluja in Es A. Łaguny (chór)
Przygotowanie darów:
Przyjmij, o Najświętszy Panie
Sanctus i Agnus Dei z XVIII mszy gregoriańskiej
Komunia św.:
Ave verum C. Saint - Seans'a (chór)
Jezusowi cześć i chwała
Uwielbienie:  
Jubilate Deo A. Sandvolda (chór)
Zakończenie:  Przez chrztu świętego

9 i 10 czerwca - ćwiczymy utwory na najbliższą niedzielę i na Boże Ciało

2 i 3 czerwca - ćwiczymy repertuar na niedzielę 11 czerwca (Msza "telewizyjna"), Boże Ciało i wrześniowe uroczystości: resposoria Gruberskiego, Ave verum Gounoda, Ave maris Stella Griega, Alleluja Thompsona.

27 maja - ślub Pauliny, córki naszego chórzysty. Śpiewamy (z tow. dra Grusiewicza: Nie lękajcie się, alleluja nowe in Es AŁ, hymn do Ducha św, Przykazanie nowe, Ave verum Mozarta i Alleluja Haendla. Skład nieduży (5S, 4 A, 4T, 2B) ale dzięki dobremu ustawieniu bardzo nośny.

26 maja - ćwiczymy śpiewy na Boże Ciało oraz na jutrzejszy ślub

19 i 20 maja - ćwiczymy
ćwiczymy pieśń do MB Kębelskiej Boga chwalmy, pozdrawiajmy na solo i chór AŁ, Ave verum Gounoda i Saint - Seans'a i wszystkie responsoria łacińskie Gruberskiego, w sobotę Alleluja Thompsona

12 i 13 maja - ćwiczymy
piesń do MB Kębelskiej Boga chwalmy, pozdrawiajmy na solo i chór mieszany, nowe Witaj Pani Anielska i wszystkie responsoria łacińskie Gruberskiego.

6 maja - próba w kameralnym bardzo składzie. Ćwiczymy nowe opracowanie: piesń do MB Kębelskiej Boga chwalmy, pozdrawiajmy na solo i chór mieszany, nowe Witaj Pani Anielska i wszystkie responsoria łacińskie Gruberskiego (nieśpiewane od kilku lat, stąd dla wielu "nowych" osób nieznane).

3 maja - tradycyjnie bardzo u nas uroczyście obchodzone. Próba o g. 8.15, na mszy św. o g. 9 śpiewamy: Z dawna Polski, GAUDE MATER, NOWE ALLELUJA AŁ, IDŹMY, TULMY SIĘ A. ZOŁY, Idzie, idzie Bóg, AVE VERUM MOZARTA, Święty... jest Bóg sam i Boże, coś Polskę.

29 kwietnia - dziś ćwiczymy pieśni maryjne (Idźmy, tulmy się, Ciebie na wieki, nowa do MBK AŁ: Witaj, Pani Anielska), Benedictus sit Deus Mozarta, 2 responsoria łacińskie na Boże Ciało i fragment Alleluja Thompsona

23 kwietnia - 3 in 1: Niedziela Miłosierdzia, Odpust ku czci św. Wojciecha i imieniny ks. proboszcza. Na mszy o 10.30 śpiewa schola dziecięca (przed mszą spotkanie z ks. proboszczem), o 11 rozśpiewka (prowadzi Kuba), przed mszą spotkamy się z ks. proboszczem, a śpiewy na sumie są następujące: Chrzescijanie, klaszczcie w dłonie, na wejście Człowieku Boży (hymn ku czci św. Wojciecha), najnowsze Alleluja AŁ, na przygotowanie darów Zwycięzca śmierci (wersja chóralna z wiernymi), na komunię: Zbliżam się w pokorze i O dzieci Boże, po procesji Te Deum
(wersja chóralna z wiernymi), a po Błogosławieństwie Św. Wojciechu, patronie i Otrzyjcie już łzy (wersja chóralna z wiernymi). Na koniec idziemy do komunii św., oraz korzystamy z możliwości ucałowania relikwii św. Faustyny i św. Wojciecha. Skład nieduży (16 osób), ale wyrównany i dobrze brzmiący.

21 kwietnia - ćwiczymy repertuar na zbliżającą się 2 niedzielę wielkanocną - Niedzielę Miłosierdzia, a w naszej parafii jest to także dzień Odpustu ku czci św. Wojciecha i imieniny ks. proboszcza. Śpiewamy na sumie.


16 kwietnia - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Próba o g. 5 rano. Plan śpiewów:
chór - RESURREXI (wersety psalmu w tonie 2, na przemian K/M, z pauzą:)
         NIEBO WYSOKIE, RADUJ SIĘ, ALLELUJA
Wesoły nam dzień

Ciebie Boga wysławiamy
Niech w święto radosne
chór, schola, wierni - Zwycięzca śmierci
chór, schola - PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE P. BĘBENKA
Zmartwychwstał Pan,
chór - ALLELUJA, JEZUS ŻYJE
chór - ALLELUJA G. F. HAENDLA
chór, schola, wierni - Otrzyjcie już łzy

(Po zakończeniu - OTO SĄ BARANKI MŁODE)
Wszystko zagrało: spokój, dyscyplina, brzmienie, akompaniament dra Grusiewicza, piękny psalm, nowe Alleluja chóralne.
I na koniec ukłon w stronę chórzystów; wprawdzie nie po to śpiewamy i się staramy robić profesjonalnie, ale (muszę to napisać) nieczesto się zdarzają oklaski po liturgii dla "swojego" chóru. A tak było, więc ... brawo!!!!
Skala trudności - 4
Ocena - 5


15 kwietnia - Wigilia Paschalna. próba o g. 17.45. Plan śpiewów:
chór - RADOSNA ŚWIATŁOŚCI + ZWROTKA 1, 2, 3
         I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR
LITANIA DO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (KANTORZY - WALDEK, KUBA i MACIEJ, który dołączył po powrocie z zagranicznych wojaży)
schola- Gdzie chrzest, tam nadzieja,
chór - CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ i Wstał Pan Chrystus
Jezusowi cześć i chwała
chór, schola - O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ P. BĘBENKA
Dzięki, o Panie
Chrystus zmartwychwstan jest
Piękny dzień; to najlepsza "Sobota" od lat, wszystko zagrało, żadnych pomyłek w śpiewach, wspaniali psalmiści i kantorzy, chór pięknie brzmi.
Skala trudności - 4
Ocena - 5


14 kwietnia - Wielki Piątek. Najtrudniejszy muzycznie dzień. W porównaniu z poprzednim rokiem wprowadziliśmy nowe pieśni opracowane chóralnie do śpiewania z wiernymi (Wisi na krzyżu, Ach, mój Jezu, W krzyżu cierpienie, Jezu Chryste, Panie miły, śpiew greg. Statbat Mater rozszerzony o kolejne zwrotki), sytuacja sprawiła, że Pasję w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek wykonywali po części inni soliści. I trzeba to było przygotować. Śpiew wyglądał następująco:
chór - Pasja ks. T. Miazgi według św. Mateusza
Ludu mój ludu
chór - STABAT MATER G.G. GORCZYCKIEGO   
Panie, Ty widzisz, krzyża się nie lękam
schola - STABAT MATER DOLOROSA (chorał gregoriański) na przemian z chórem -  BOLEŚCIWA MATKA STAŁA
chór, schola, wierni - Wisi na krzyżu
chór
KRÓLA WZNOSZĄ SIĘ ZNAMIONA
chór, schola, wierni - Krzyżu święty, nade wszystko
chór
ZAWITAJ UKRZYŻOWANY A. NIKODEMOWICZA
chór, schola, wierni - Ach, mój Jezu
chór, schola, wierni - W krzyżu cierpienie
O Panie, Ty nam dajesz
chór - AVE VERUM W. BYRD
Dzięki Ci Panie za Ciało Twe i Krew
chór, schola, wierni - Jezu Chryste, Panie miły
chór, schola, wierni - Dobranoc, Głowo święta
Z racji dłuższej adoracji zaśpiewaliśmy "poza planem":) W krzyżu cierpienie.
Skala trudności - 5
Ocena - 4,5



13 kwietnia - Wielki czwartek. Próba o g. 17.00. dziś śpiewamy:
PER CRUCEM
A myśmy się chlubić powinni (ant. AŁ)
kantor, schola i wierni -  Ludu Kapłański, ludu królewski,
Kyrie z Mszy „Ubi caritas” AŁ
schola - Ubi caritas et amor (chorał gregoriański)
Przykazanie nowe daję wam
Sanctus XVIII
To Ty, o Panie, Chlebie nasz
chór
Jesu Dulcis Memoria de Vittorii
Pan wieczernik przygotował
Dziękujemy Ci, Ojcze nasz,
Sław języku tajemnicę
Skład: chór 22 osoby, schola  i psalmiści również 22 osoby.
Skala trudności - 3
Ocena - 5


12 kwietnia - ostatnia próba, w bazylice: chór, schola i zespół psalmistów. Ćwiczymy wybrane utwory, a przede wszystkim, ustawienia, wejścia i szczegóły techniczne. Jest z nami dr Grusiewicz.

9 kwietnia - Niedziela Palmowa. Próba o g. 8, na Mszy o g. 9  chór wykonuje Pasję św. Mateusza ks. Miazgi (soliści: Maciej G., Jakub L. i Waldemar C.) oraz Jesu dulcis memoria de Vittorii i w krzyżu cierpienie. W śpiewie spokój i brzmienie, brawo.
Skala trudności - 4,5
Ocena - 5-


8 kwietnia - Próba w bazylice: ćwiczymy Pasję z solistami, Jesu dulcis, pieśni pasyjne AŁ oraz wybrane śpiewy wielkanocne

1 kwietnia - dziś głównie śpiewy na Wielki Piątek (bez Pasji) i Rezurekcje oraz Alleluja Thompsona.

31 marca - ćwiczymy:
PASJA wg ŚW. MATEUSZA KS. MIAZGI (są dziś soliści Marek B., Jakub, Maciej i Waldek), O NAJŚWIĘTSZA TWARZY, STABAT MATER GORCZYCKIEGO, AVE VERUM BYRDA, CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ, RESURREXI GREG., ZWYCIĘZCA ŚMIERCI , PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE  BĘBENKA, NIEBO WYSOKIE, OTRZYJCIE JUŻ ŁZY, ALLELUJA HAENDLA, ALLELUJA R. THOMPSONA.

24 marca. Ćwiczymy:
W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, JEZU DULCIS MEMORIA DE VITTORII,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    WISI NA KRZYŻU OPR. AŁ, W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, ACH, MÓJ JEZU AŁ, AVE VERUM BYRDA, PŁACZCIE ANIELI NIKODEMOWICZA, DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA AŁ, CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ, ZWYCIĘZCA ŚMIERCI, Jezu Chryste, Panie miły, Zawitaj ukrzyżowany, O najświętsza Twarzy.

17 i 18 marca. Ćwiczymy:
PASJA wg ŚW.MATEUSZA KS. MIAZGI, STABAT MATER GORCZYCKIEGO, W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, A MYŚMY SIĘ CHLUBIĆ AŁ, KYRIE Z MSZY UBI CARITAS AŁ, JEZU DULCIS MEMORIA DE VITTORII, WISI NA KRZYŻU OPR. AŁ, W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, ACH, MÓJ JEZU AŁ, AVE VERUM BYRDA, PŁACZCIE ANIELI NIKODEMOWICZA, DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA AŁ, I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR, CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ, O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ, RESURREXI GREG., ZWYCIĘZCA ŚMIERCI , PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE  BĘBENKA, ALLELUJA HAENDLA, ALLELUJA R. THOMPSONA.
                                                                                                                                                          
11 marca - dziś ćwiczymy kolejne utwory na Triduum Paschalne: Per crucem, Dzięki Ci, Panie, Alleluja Haendla, Otrzyjcie już łzy, Pasja oraz Alleluja Thompsona oraz niektóre powtarzamy.

10 marca - nietypowo, bo o godz. 17.30 próba. Ćwiczymy: Króla wznoszą się znamiona, Jesu dulcis, Płaczcie Anieli, Jezu Chryste, W krzyżu cierpienie, Wisi na krzyżu, Dobranoc, Ach, mój Jezu, Ave verum Byrda oraz wielkanocne: Alleluja, Jezus żyje, Chrystus Pan zmartwychwstał

3 - 4 marca - ćwiczymy utwory na WIELKI PIĄTEK ORAZ NOWE WIELKANOCNE

24 lutego - próba z utworami nowymi na Triduum Paschalne

17 i 18 lutego - ćwiczymy w bardzo kameralnym składzie: Alleluja Thompsona, Jesu dulcis memoria de Vittorii, opr. Zwycięzca śmierci, Otrzyjcie już łzy, Lament serdeczny.

10 i 11 lutego - rozczytujemy nowe utwory: Lament Rączkowskiego, Ty, któryś gorzko Wiechowicza, Płaczcie Anieli Nikodemowicza i Alleluja Thompsona

4 lutego - dziś próba połączona ze spotkaniem przy ciastku; rozczytujemy nowy, 8 głosowy motet ... oraz oglądamy nasze, i nie tylko, występy sprzed dwóch lat.

WIGILIA PASCHALNA

chór - RADOSNA ŚWIATŁOŚCI + ZWROTKA 1, 2, 3
         I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR
LITANIA DO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (KANTORZY - WALDEK I KUBA)
schola- Gdzie chrzest, tam nadzieja,
chór - CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ
Wstał Pan Chrystus z martwych ninie
Idzie, idzie Bóg prawdziwy,
chór, schola - O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ P. BĘBENKA
Dzięki, o Panie
Chrystus zmartwychwstan jest

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

chór - RESURREXI śpiew gregoriański
         NIEBO WYSOKIE, RADUJ SIĘ, ALLELUJA
Wesoły nam dzień

Ciebie Boga wysławiamy
Niech w święto radosne
chór, schola, wierni - Zwycięzca śmierci
chór - SURREXIT CHRISTUS ALLELUJA /ALLELUJA, JEZUS ŻYJE/
Zmartwychwstał Pan,
chór, schola - PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE P. BĘBENKA
chór - ALLELUJA G. F. HAENDLA
chór, schola, wierni - Otrzyjcie już łzy

Po zakończeniu - OTO SĄ BARANKI MŁODE

WIELKI PIĄTEK


chór - Pasja ks. T. Miazgi według św. Mateusza

Ludu mój ludu
chór - STABAT MATER G.G. GORCZYCKIEGO   
Panie, Ty widzisz, krzyża się nie lękam
schola - STABAT MATER DOLOROSA (chorał gregoriański) na przemian z chórem -  BOLEŚCIWA MATKA STAŁA
chór, schola, wierni - Wisi na krzyżu
chór
KRÓLA WZNOSZĄ SIĘ ZNAMIONA
chór, schola, wierni - Krzyżu święty, nade wszystko
chór
ZAWITAJ UKRZYŻOWANY A. NIKODEMOWICZA
chór, schola, wierni - Ach, mój Jezu
O Panie, Ty nam dajesz
chór - AVE VERUM W. BYRD
Dzięki Ci Panie za Ciało Twe i Krew
chór, schola, wierni - Jezu Chryste, Panie miły
chór - Płaczcie, anieli A. NIKODEMOWICZA
chór, schola, wierni - Dobranoc, Głowo święta

GALERIA FOTO -
OBRAZKI Z PRZYGOTOWAŃ
I TRIDUUM PASCHALNEGO
2017

Przyjdź i przeżyj
TRIDUUM PASCHALNE
W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KĘBELSKIEJ
BAZYLIKA MNIEJSZA W WĄWOLNICY
WIELKI CZWARTEK

chór, schola - PER CRUCEM
chór - A myśmy się chlubić powinni Krzyżem Pana naszego Jezusa Chrystusa. W Nim jest zbawienie, życie i zmartwychwstanie nasze.
kantor, schola i wierni -  Ludu Kapłański, ludu królewski,
Kyrie z Mszy „Ubi caritas” AŁ lub Kyrie z Mszy VIII
schola - Ubi caritas et amor (chorał gregoriański)
Przykazanie nowe daję wam
Sanctus XVIII
To Ty, o Panie, Chlebie nasz
chór
Jesu Dulcis Memoria de Vittorii
Pan wieczernik przygotował
Dziękujemy Ci, Ojcze nasz,
Sław języku tajemni

Po powrocie z Celejowa jeszcze raz się spotykamy wieczorem i wraz z Singersami ćwiczymy (po raz pierwszy) razem program na niedzielę.
A w niedzielę 29 stycznia spotykamy się o g. 15.50, rozśpiewka, próba i ruszamy do kaplicy. W czasie Mszy św. chór śpiewa Resonet in laudibus oraz Święta Panienka z Izą G. Po Mszy w ponad 40 osobowym składzie (23 chórzystów i 21 singersów) śpiewamy kolędy i pastorałki. Jest bardzo dużo ludzi, wspaniała atmosfera i kilka szczególnie wzruszających chwil, choćby ta, gdy mieliśmy zaśpiewać już wcześniej zaplanowaną pastorałkę Andrzeja Nikodemowicza "Stała nam się nowina miła" z solo Izy G. W sobotę 28 stycznia prof. Nikodemowicz odszedł do Pana. Wspaniały człowiek, geniusz tworzenia sacrum w licznych kompozycjach religijnych, m.in. w kolędach i pastorałkach.

27 stycznia jedziemy do Celejowa do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego, gdzie śpiewamy dla tamtejszych pacjentów. To chyba najwdzięczniejsi słuchacze. Gdy przyjechaliśmy, już czekali na nas w sali, bardzo chętnie włączali się w śpiew kolęd, a niejednokrotnie łzy wzruszenia pojawiały się w ich oczach. Zaśpiewaliśmy dwukrotnie, na dwóch oddziałach, kilkanaście naszych opracowań chóralnych oraz wspólnie.


Na próbach  14 i 21 stycznia przygotowujemy się do koncertu kolęd, który odbędzie się 29 stycznia w kaplicy Matki Bożej.
22 stycznia, wieczorem, z grupą psalmistów Psallite Deo jedziemy do Kazimierza Dolnego na feriowy, czterodniowy, muzyczny wypoczynek. "W programie": próby (ćwiczymy nowe psalmy i aklamacje oraz kolędy), wyprawy leśne i na sanki, gotowanie, filmy (w tym roku m. in. dobry "Chór" z Dustinem Hofmanem), gry i rozmowy. W czasie wyjazdu zapadła ważna decyzja: Psalmiści zostali oficjalnie przyjęci do grona chórzystów Jubilate Deo!


8 stycznia gościmy zespół wokalny AD NOVEM prowadzony przez Mariusza Pucię (Opole). Pięknie i z energią śpiewają na mszach o g. 10.30 i 12 oraz po mszy.

Wkraczamy w nowy 2017 rok. Poprzedni zakończyliśmy udanym udziałem w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Warszawie. 6 stycznia uczestniczymy w Orszaku Trzech Króli, a 7 stycznia spotykamy się na chóralnym "opłatku" w towarzystwie naszych księży: ks. Jerzego, ks. Jana, Ks. Artura i ks. Arkadiusza.




 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego